Przedszkole/Żłobek

O naszym przedszkolu/żłobku

Przedszkole Kreatywne Dzieci mieści się w zielonej części Warszawy, na Bielanach. Jest to kameralna placówka, do ktorej uczęszczają dzieci w wieku od 1 roku – 5 lat. Małe grupy (10 dzieci) dają szansę na ich optymalny rozwój, a nauczycielom sposobność do indywidualnego podejścia oraz dokładnego poznania potrzeb maluchów. Dysponujemy lokalem na parterze oraz placem zabaw tuż obok. Całość to po prostu dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i bezpieczne przedszkole. Wykorzystane materiały do jego wykończenia są przyjazne dzieciom. Przyrządy, przybory oraz elementy wyposażenia posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty jakości.

Kadra pedagogiczna to wykwalifikowana grupa ludzi, która lubi i szanuje pracę z dziećmi, tworząc zgrany zespół. Realizując program wychowania przedszkolnego dbamy o jakość zajęć, w myśl zasady, że nie ilość się liczy.

Pracując z dziećmi nie ograniczamy się tylko do stosowania jednej metody. Jesteśmy przekonani, że stymulacja dziecka powinna odbywać się na różnych płaszczyznach funkcjonowania. Dlatego nasze przedszkole Kreatywne Dzieci nie jest przedszkolem ani językowym, ani sportowym, ani o profilu artystycznym czy muzycznym. Łączymy jednak w równych proporcjach wszystkie wymienione aspekty, ponieważ stawiamy na wszechstronność. Metody, które wykorzystujemy w pracy to m.in.: samodzielnych doświadczeń, Total Physical Responce (reagowanie całym ciełem), nauki poprzez zabawę, twórczych zajęć ruchowych: gimnastyka Rudolfa Labana, pedagogiki zabawy „Klanzy”, prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej – dziecięca matematyka.

Utworzyliśmy również jedną, kameralną grupę naszym najmłodszym podopiecznym (1 roku – 2,5 lat). Dzięki temu, Państwa dzieci w chwili kiedy będą na to gotowe, będą mogły płynnie przejść z grupy żłobkowej do kolejnego etapu jakim jest przedszkole. Takie rozwiązanie sprawi, że dzieci będą czuły się bezpiecznie, a Państwo unikniecie dodatkowych stresów.

Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 18.00. W czasie całodziennego pobytu dzieci otrzymują cztery posiłki dziennie, które zapewnia zaufana, sprawdzona firma zewnętrzna.