Aktualności
23.05.2018
Adaptacja, a koronawirus

Nie rezygnujemy z obecności Rodziców podczas adaptacji! Dokładamy wszelkich starań, aby adaptacje odbywały się w bezpieczny sposób.

Każde dziecko jest inne i z pewnością będzie potrzebowało czasu, aby przyzwyczaić się do nowych warunków. Kreatywne Dzieci będą potrzebowały wsparcia Rodziców, a Rodzice wsparcia Kreatywnych. Przez pierwsze 3 – 5 dni pobytu dziecka w przedszkolu czy w żłobku, rodzic powinien być w pobliżu swojej pociechy, stopniowo wydłużając czas rozłąki. Dzieci mogą zabrać ulubioną zabawkę, która będzie tak zwanym łącznikiem pomiędzy tym co znane, a tym co jeszcze nieodkryte.

Drogi Rodzicu, pamiętaj aby zawsze poinformować dziecko, kiedy zostanie odebrane z placówki. Taka informacja da mu większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ważne jest również, aby pożegnania nie trwały bardzo długo.

Nie należy unikać tematu żłobka czy przedszkola, wręcz przeciwnie, budowanie pozytywnych wrażeń na temat Kreatywnych Dzieci jest mile widziane i potrzebne.

Aby oswoić swoje lęki, należy o nich rozmawiać. Tym samym, jeżeli czujesz, że Twoje dziecko ma obawy dotyczące przedszkola/żłobka, użyj zabawy, aby się z nią zapoznać, np. zaproponuj zamianę ról, Ty bądź dzieckiem, które nie chce iść do przedszkola, a Twoje dziecko rodzicem, które opowiada Tobie, jakie wspaniałe rzeczy dzieją się w przedszkolu. Opowiadane bajki również potrafią zdziałać cuda – nie od razu – ale powtarzane każdego dnia przyniosą porządany efekt. Książki, które mogą pomóc to: „Pora do przedszkola” Anna Sójka, „Zuzia idzie do przedszkola” Eva Wenzel-Burger.

Podsumowując, Kreatywne Dzieci to miejsce stworzone z myślą o Twoim dziecku, jeżeli będzie ono potrzebowało więcej czasu na adaptację, to na pewno go dostanie.